Щоденні ексурсія в Бурсу і Улудагу

90

Забронюйте щоденний тур по Бурсі і Улудага, відкрийте для себе Бурсу, першу столицю Османської імперії, в приватному турі на цілий день, відвідавши Піднесену мечеть, Шовковий ринок Кожахан, Зелений мавзолей і Зелену мечеть.

ЩОДЕННИЙ ТУР ПО ЗЕЛЕНІЙ БУРСІ

Виліт зі Стамбула: щодня

Все почалося на схилах 2543-метрової піднесеної гори Улудаг, древньої гори Олімп у Віфінії. Орхан, син Османа, засновника османської династії, завоював місто у візантійців в 1326 році і заклав основи Османської імперії, перетворивши феодальну владу в імперію і назвавши місто своєю першою столицею. Згідно з міфом, Орхан сказав людям, що Бураси (тут) повинен бути столицею міста. Його статуя верхи на коні до сих пір стоїть на площі в районі Серекусту

Місто часто називають «Іешіл Бурса» («Зелена бурса»), маючи на увазі парки, гаї і сади, розкидані по всьому місту, а також ліси, які простягаються по всьому регіону. Сьогодні Бурса – це величезне місто з більш ніж 3 мільйонами жителів в своєму місті, що тягнеться на двух основних напрямках: Есиль і Цекірге. Бурса демонструє своє горде імператорське минуле, будучи сучасним виробничим містом, в якому зосереджена автомобільна і текстильна промисловість Туреччини.

Але якщо щось і робить Бурсу відомою, так це кебаб Іскандер (Alejandro Kebab), блюдо на основі прекрасного маринованого м’яса, обсмаженого з хлібом і томатним соусом, з йогуртом і топленим маслом. Вертикальне приготування м’яса було винайдено в 19 столітті реставратором Іскендера Ефенді і увічнено його нащадками. Це типове блюдо можна знайти в будь-якому ресторані Бурси. Після Китаю Бурса – другий за величиною центр виробництва шовку; рушники відомі не тільки в Туреччині, але і в містах Європи та США. Вважається серйозним провалом, якщо ви проїжджаєте через Бурсу і не візьмете з собою льодовик Маррон ..

ULU CAMI: (Піднесена мечеть) Вважається найбільшою і найбільш вражаючою мечеттю в Бурсі, насправді це музей каліграфії, ви можете побачити різні сторони з різного кута, в цілому 192 написи на його стінах. Султан Баячето I побудував мечеть між 1396 і 1399 роками. Після завоювання Македонії країна Олександра Великого (1396 рік), Баячето, пообіцяла побудувати двадцять незалежних мечетей перед перемогою. Влада султаната не дозволила побудувати двадцять мечетей, тому вчитель султана дав ідею, що замість двадцяти мечетей вони повинні побудувати мечеть з двадцятьма куполами, підтримуваними дванадцятьма колонами, а зовні з двума мінаретами, які вказуватимуть, що це Імператорська мечеть. Згідно з легендою, коли була куплена земля для будівництва мечеті, літня і вперта жінка, що володіоа земельною ділянкою в тому місці, де знаходиться фонтан, не хотіла продавати свою землю, і одного разу жінка згадала про суддю в Османській імперії вона зарезервувала цю частину для світлового купола і фонтанів для обмивання.

 

КОЗАХАН: (Шовковий ринок) Побудований в чотирнадцятому столітті і повністю перебудований в середині дев’ятнадцятого століття через руйнівного землетрусу, шовковий ринок розділений на два квадратних поверха. Крім якісних магазинів, що продають шовкові вироби на верхньому поверсі, на нижньому поверсі є кафетерії.

Сьогодні по неділях все ще можна побачити мішок з шовковими коконами, фермери, які вирощують шовковицю, привозять і продають свої товари посеред ринку.

 

Після обох відвідувань ми спробуємо унікальне блюдо Бурси: чудовий Іскандер Кебаб в традиційному ресторані.

 

ЗЕЛЕНИЙ МАВЗОЛЕЙ: Зелений мавзолей (Yesil Türbe) – могила султана Челебі Мехмета I. Він вважається другим засновником або, скоріше, рятівником Османської імперії від прокляття Тамерлана і битв між принцами. Зазвичай висота мавзолеїв не може перевищувати висоту мечеті, але в даному випадку вони побудовані вище мечеті. Раніше зовнішня плитка була бірюзовою, але після землетрусу, що зруйнував Шовковий ринок в 1855 році, її замінили більш сучасною. Мавзолей має восьмикутну форму і має два один над одним купола, які вважаються архітектурним дивом. Він прикрашений гарними кахлями, які були творами перських майстрів, і чудовими орнаментами на міхрабі. Двері прикрашені гравіруванням з геометричним візерунком з горіхового дерева.

ЗЕЛЕНА МЕЧЕТЬ: Мечеть – це робота архітектора Хаджі Іваза Пачай, зятя султана Мехмеда I. Прізвисько мечеті не має нічого спільного з деревами або іншою рослинністю, які оточують мечеть, вона названа через прекрасні кольори плитки, які прикрашають цю мечеть.

Цей відтінок настільки особливий, що в даний час фахівці не можуть знайти рівний їм колір. Він має перевернуту Т-подібну форму після багатоколонного арабського стилю, який використовували турки після імітації православних церков.

Після відвідин найважливіших пам’ятників Бурси ми повернемося в Стамбул, як і до того, де знову перетнемо Мармурове море на паромі.

Тривалість Тура

Тур на Цілий День, 10-12 годин.

ЦІНА:

90€

3 відгуки для Щоденні ексурсія в Бурсу і Улудагу

  1. 5 з 5

    Вікторія Коваль

    Бурса один з найстаріших міст Турції. Якщо вам цікава історія Турції, її колорит чи як люди живуть з іншою культурою. То не бійтесь і бронюйте. У нас був чудовий екскурсовод, який розказав особливості і курорту і Бурси.

  2. 5 з 5

    Люба Ткачук

    Турція, це країна на яку потрібно тільки дивитись і милуватись. Наші культури різні, і кожного разу як я кудись приїжаю чи беру якусь екскурсією я завжди це замічаю. Її просто потрібно любити, а зрозуміти не думаю, що получиться. Зовсім різне життя, на яке хочеться подивитись через віконечко і задати кучу питань, на які гід вам залюбки відповість. Задоволена і екскурсією і гідом. Дякую

  3. 5 з 5

    Софія Савченко

    В цілому екскурсія сподобалась. Ну про Улудаг я начитався досить негативних відгуків, але як для мене я побачив чудовий курорт, можливо навіть з цінами дешевше ніж в наших Карпатах.

Додати відгук